ПРЕПАРАТИ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ

Актиносан

Одиниця виміру: Фл. 100 мл.
Ціна: 72.00 Грн
Виробник: IBM

Вакцина асоційована концентрована інактивована проти актинобацильозу тварин “АКТИНОСАН”.

Склад

Активнодіючими біологічними агентами являються антигени (бактеріальні клітини та продукти їх метаболізму).

В 1 см3 вакцини концентрація мікробних клітин:

Actinobacillus lignieresi – 1*109 м.к./см3;

Співвідношення допоміжних речовин, які входять до складу вакцини, наступне:

ад'ювант: алюмінію гідроксид складає 12,0±2,0 % до об¢єму анакультури;

консерванти: формальдегід – 0,025- 0,3 %;

брильянтовий зелений – 0,005 %;

імуномодулюючий засіб за прописом Риженка В.П. - 10±1,0 %.

Фармацевтична форма

Прозора рідина від світло-зеленого до світло-коричневого кольору з аморфним блакитно-сірим осадом, що складає 25-30 % загального вмісту флакона, який легко розбивається при струшуванні флакона, утворюючи відносно стійку рівномірну суспензію.

Імунобіологічні властивості

Вакцина характеризується високою специфічною ефективністю і забезпечує одночасно формування імунітету проти актинобацильозу та токсикоінфекцій, що викликають дане захворювання.

Вид тварин

Велика рогата худоба.

Показання до застосування

Для профілактичного щеплення великої рогатої худоби проти актинобацильозу та токсикоінфекцій, що викликають Clostridium perfringens.

Протипоказання

Відсутні.

Застереження при застосуванні

Перед використанням флакони з вакциною переглядають, струшують, підігрівають у теплій воді до температури 36-38 °С.

При застосуванні вакцини з лікувальною метою друге щеплення здійснюють через 5-7 діб після першого, а третє через 7-10 діб після другого щеплення. В таких випадках дозволяється одночасно з вакциною застосовувати антибактеріальні препарати з врахуванням чутливості до них збудників хвороб.

Щеплення тварин здійснюється з дотриманням правил асептики і антисептики. При недостатньому струшуванні флаконів, при застосуванні вакцини в охолодженому стані у щеплених тварин може виникати місцева реакція з утворенням “стерильних” абсцесів.

Взаємодія з іншими засобами

Відсутня, виходячи з епізоотичної ситуації дозволяється щепити тварин одночасно вакциною “АКТИНОСАН” та вакциною «НЕКРОСАН».

Особливі вказівки при вагітності, лактації

Вагітним тваринам вакцину застосовують не пізніше 2-х тижнів до пологів.

Період виведення (каренції)

7-10 діб.

Спосіб застосування та дози

Вакцину вводять підшкірно в ділянці шиї у дозах відповідно до віку тварин та в залежності від епізоотичного стану господарства. Щеплюють тварин двічі з інтервалом 2 тижні, а ревакцинацію здійснюють через 6 місяців одноразовим щепленням. При складній епізоотичній ситуації ревакцинувати тварин можна через 3-4 місяці. Вакцину застосовують у таких дозах:

 

Вид та вік тварин

Дози, см3

Вакцинація

Ревакцинація

І

ІІ

Корови, нетелі і молодняк

старше 2-х років

10,0

10,0

10,0

Молодняк ВРХ віком 1-2 роки

5,0

5,0

5,0

Молодняк ВРХ віком 3-12 міс.

Телята віком 1-3 місяці

3,0

2,0

5,0

2,0

5,0

3,0

Побічні ефекти

Впродовж 3-5 діб після щеплення у окремих тварин може відзначатися місцева реакція на введення вакцини у вигляді незначних набряків з підвищенням температури тіла на 0,5-1,0 °С, які зникають за 5-7 діб без надання лікарської допомоги.

Спеціальні застереження для осіб і обслуговуючого персоналу, котрі застосовують ВІП

Відсутні.

Особливі заходи безпеки при поводженні з невикористаним ВІП, способи його знешкодження і утилізації

Частину вакцини, що залишається невикористаною у флаконі, знешкоджують кип'ятінням протягом 60 хв. або додаванням до неї одного з 5 %-вих розчинів формаліну, фенолу або гідроксиду натрію у співвідношенні 1:1 з витримуванням 2 години.

Термін придатності

18 місяців. Вакцина повинна бути використаною в день відкриття флакону.

Умови зберігання і транспортування

Зберігати при температурі від 4 °С до 8 °С, у сухих, захищених від світла закритих приміщеннях у коробках, ящиках або транспортній тарі. Не заморожувати! Зберігати у недоступному для дітей місці. Вакцина повинна бути використаною в день відкриття флакону. Транспортують всіма видами транспорту у відповідності до вимог ГОСТ 17768 та “Правил транспортування та зберігання ветеринарних препаратів, субстанцій, готових кормів, кормових добавок та засобів ветеринарної медицини у ветеринарних аптеках, їх структурних підрозділах, на базах, складах тощо», затверджених наказом Державного департаменту ветеринарної медицини України за № 44 від 13.08.2002 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України за № 719/7007 від 30.08.2002 року.

Упаковка

Герметично закупорені скляні флакони ємністю 10 см3, 20 см3, 50 см3, 100 см3, 200 см3.

Правила відпуску

Без рецепту.

Якщо препарат не відповідає вимогам листівки-вкладки або виникли ускладнення, застосування цієї серії негайно припиняють і повідомляють Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКІБШМ) та постачальника (виробника). Одночасно з посланцем у ДНКІБШМ направляють, відповідно до “Вказівки про порядок пред’явлення рекламацій на біологічні препарати, що призначені для застосування у ветеринарній медицині” від 03.06.98 № 2 три нерозкриті флакони цієї серії препарату за адресою: 03151, м. Київ, вул. Донецька, 30, ДНКІБШМ.