ПРЕПАРАТИ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ

Некросан

Одиниця виміру: Фл. 100 мл.
Ціна: 72.00 Грн
Виробник: IBM

Вакцина асоційована концентрована інактивована проти некробактеріозу, некротичного гепатиту, злоякісного набряку та інфекційної (анаеробної) ентеротоксемії тварин “НЕКРОСАН”.

Склад

Активнодіючими біологічними агентами являються антигени (бактеріальні клітини та продукти їх метаболізму). В 1 см3 вакцини концентрація мікробних клітин:

Clostridium septicum – 0,5*109 м.к./см3;

Clostridium perfringens типи А – 0,5*109 м.к./см3;

Clostridium novyi – 0,5*109 м.к./см3;

Fusobacterium necroohorum – 0,5*109 м.к./см3.

Співвідношення допоміжних речовин, які входять до складу вакцини, наступне:

ад'ювант: алюмінію гідроксид складає 18,0±2,0 % до об¢єму анакультури;

консерванти: формальдегід – 0,025- 0,3 %;

брильянтовий зелений – 0,005 %;

імуномодулюючий засіб за прописом Риженка В.П. - 10±1,0 %.

Фармацевтична форма

Прозора рідина від світло-зеленого до світло-коричневого кольору з блакитно-сірим аморфним осадом, що складає 25-30 % загального вмісту флакона, який при струшуванні розбивається у рівномірно стійку суспензію.

Імунобіологічні властивості

Вакцина характеризується високою специфічною ефективністю і забезпечує одночасно формування імунітету проти некробактеріозу, некротичного гепатиту, злоякісного набряку та інфекційної (анаеробної) ентеротоксемії.

Вид тварин

Велика рогата худоба, вівці.

Показання до застосування

Для профілактичного щеплення великої рогатої худоби, овець проти некробактеріозу, некротичного гепатиту, злоякісного набряку та інфекційної (анаеробної) ентеротоксемії.

Протипоказання

Відсутні.

Застереження при застосуванні

Перед використанням флакони з вакциною переглядають, струшують, підігрівають у теплій воді до температури 36-38 °С. Щеплення тварин здійснюється з дотриманням правил асептики і антисептики. При недостатньому струшуванні флаконів, при застосуванні вакцини в охолодженому стані у щеплених тварин може виникати місцева реакція з утворенням “стерильних” абсцесів.

Взаємодія з іншими засобами

Відсутня, виходячи з епізоотичної ситуації дозволяється щепити тварин одночасно вакциною «НЕКРОСАН» та вакциною “АКТИНОСАН”.

Особливі вказівки при вагітності, лактації

З профілактичною метою вагітним тваринам вакцину застосовують не пізніше 2-х тижнів до пологів. З лікувальною метою без обмежень.

Період виведення (каренції)

7-10 діб.

Спосіб застосування та дози

Вакцину вводять підшкірно в ділянці шиї у дозах відповідно до віку тварин та в залежності від епізоотичного стану господарства. Щеплюють тварин двічі з інтервалом 2-3 тижні, а ревакцинацію

здійснюють через 5-6 місяців одноразовим щепленням. При складній епізоотичній ситуації ревакцинувати тварин можна через 3-4 місяці. Вакцину застосовують у таких дозах:

 

Вид та вік тварин

Дози, см3

Вакцинація

Ревакцинація

І                          ІІ

Корови, нетелі і молодняк

старше 2-х років

5,0

10,0

10,0

Молодняк ВРХ віком 1-2 роки

5,0

5,0

10,0

Молодняк ВРХ віком 6-12 міс.

3,0

5,0

5,0

Телята віком 3-6 міс.

3,0

3,0

5,0

Телята віком 1-3 міс.

2,0

2,0

3,0

Вівці дорослі

3,0

3,0

5,0

Ягнята віком 3-12 міс.

1,0

2,0

3,0

Побічні ефекти

Впродовж кількох днів після щеплення у окремих тварин може відзначатися місцева реакція на введення вакцини у вигляді незначних набряків з підвищенням температури, які зникають за 3-4 доби без надання лікарської допомоги.

Спеціальні застереження для осіб і обслуговуючого персоналу, котрі застосовують ВІП

Відсутні.

Особливі заходи безпеки при поводженні з невикористаним ВІП, способи його знешкодження і утилізації

Частину вакцини, що залишається невикористаною у флаконі, знешкоджують кип'ятінням протягом 60 хв. або додаванням до неї одного з 5 %-вих розчинів формаліну, фенолу або гідроксиду натрію у співвідношенні 1:1 з витримуванням 2 години.

Термін придатності

18 місяців. Вакцина повинна бути використаною в день відкриття флакону.

Умови зберігання і транспортування

Зберігати при температурі від 4 °С до 8 °С, у сухих, захищених від світла закритих приміщеннях у коробках, ящиках або транспортній тарі. Не заморожувати! Зберігати у недоступному для дітей місці. Вакцина повинна бути використаною в день відкриття флакону. Транспортують всіма видами транспорту у відповідності до вимог ГОСТ 17768 та “Правил транспортування та зберігання ветеринарних препаратів, субстанцій, готових кормів, кормових добавок та засобів ветеринарної медицини у ветеринарних аптеках, їх структурних підрозділах, на базах, складах тощо», затверджених наказом Державного департаменту ветеринарної медицини України за № 44 від 13.08.2002 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України за № 719/7007 від 30.08.2002 року.

Упаковка

Герметично закупорені скляні флакони ємністю 10, 20, 50, 100, 200 см3.